“Eskapady Kresowe” – 1 Zamojski Festiwal Podróży

2 PAŹDZIERNIKA 2015  w Centrum Kultury Filmowej w Zamościu rozpoczął się  I Zamojski Festiwalu Podróży ESKAPADY KRESOWE.

O godz.17:00 Prezydent Miasta Zamość uroczyście otworzył I Festiwal Podróży, przedstawiając zaproszonych gości: Damiana Miechowicza, Ryszarda Pawłowskiego i Jacka Wnuka.

Pierwszą prezentację przedstawił Damian Miechowicz -dyr.wydziału Turystyki i promocji – Podsumowanie sezonu turystycznego w Zamościu w 2015 roku. Następnie swoje prezentacje przedstawili kolejni gości  Jacek Wnuk U Hucułów i nie tylko – Karpaty Wschodnie oraz Ryszard Pawlowski Spotkanie z Himalajskim Tygrysem.

RYSZARD JAN PAWŁOWSKI
Urodzony w Bogatyni w 1950 roku. Zodiakalny Rak, ale Tygrys według horoskopu chińskiego, inżynier elektryk, instruktor alpinizmu, przewodnik górski.

Wziął udział w ponad 300 wyprawach w różne góry świata jako uczestnik lub organizator. Zdobył dziesięć szczytów 8-tysięcznych, min. K2 (8611 m) płn. Filarem od strony chińskiej. Jest jedynym Polakiem, który 5-krotnie stanął na szczycie Mt. Everestu (8848 m). Dokonał wielu wejść trudnymi drogami wspinaczkowymi w różnych rejonach Ziemi. Był partnerem wspinaczkowym Jerzego Kukuczki, Adama Zyzaka, Piotra Pustelnika, Janusza Majera, Krzysztofa Wielickiego i wielu innych sławnych himalaistów.

JACEK WNUK
Miłośnik Karpat Wschodnich, fotograf, podróżnik, absolwent Fotografii Łódzkiej Filmówki i Geografii UMCS w Lublinie. Od wielu lat przemierza Wschodnio Karpackie bezdroża, czego efektem są jego projekty, wystawy i pokazy slajdów. Współautor tekstów albumu Huculszczyzna – Krzysztofa Hejke. Uczestniczył w Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie, pracował w Międzynarodowej Inicjatywie Humanitarnej w Czeczenii. Redaktor i założyciel portalu www.KarpatyWschodnie.pl. Pracuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie.

Miłośnicy gór mogli zaśięgnąć wiedzy i  informacji ” z pierwszej ręki ”

Po spotkaniu można było nabyć publikacje autorów;
Karpaty Wschodnie – album fotograficzny Jacek Wnuk
Smak Gór 2 – po 10 latach – Ryszard Pawłowski

Honorowy patronat Prezydent Andrzej Wnuk
Gorące podziękowania dla n/w osób za pomoc w realizacji Festiwalu.
-Damian Miechowicz – dyr.wydziału Turystyki i promocji.
-dyr.CKF Stylowy p.Andrzej Bubeła
-dyr. hotelu Mercure p.Magdalena Magryta
-prezes MZK Jarosław Malucha
-prezes LOK i własciciel restauracji Muzealna Piotr Kubina
-prezes Eurocar Zamosc-Renault p.Zenon Wilkos
-właściciele firmy Interkres -p.Sylwester Smyk i Zbigniew Mazurek
-właściciel firmy PHU “Relaks” ze Zwierzyńca p.Mariusz Szymański
-właściciel firmy reklamowej Mega Print -Artur Suski
-właściciel firmy turystycznej “Quand”- Andrzej Kudlicki
-właściciel firmy turystycznej “Halej’s Travel”- p. Zbigniew Halej
– Łukaszowi Kotowi z Katolickiego Radia Zamość.

Podziękowania dla p.Tomasza Jagi za-pomoc techniczna podczas festiwalu,
Andrzeja Pogodza i Waldemara Siatki oraz Janka i Magdy Cios ,Ani Podkościelnej za pomoc przy powstaniu wystawy fotograficznej ‘Powitanie z Afryką” w poszukiwaniu śniegów Kilimandżaro.

Zapraszamy na drugi dzień festiwalu – wstęp wolny

Fotorelacja: Janek Cios

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.