Dzień Dawcy Szpiku dla Adriana i innych

Fundacja DKMS wraz z rodziną i gronem przyjaciół zorganizowała akcję “Dzień Dawcy Szpiku dla Adriana i Innych”

8 grudnia (piątek) o godz. 10:00  w Sali Consulatus w Urzędzie Miasta Zamość. odbyła się konferencja, w której wzięli udział rodzina Adriana, pracownik Fundacji DKMS oraz rzeczywisty Dawca. Po konferencji na Rynku Solnym o godz. 11.00 odbył się się uroczysty happening dedykowany Adrianowi.

Akcja rejestracji „Dzień Dawcy Szpiku dla Adriana i innych” dedykowanej 13-letniemu Adrianowi Kielarowi,będzie miała miejsce już 16 i 17 grudnia w Zamościu i Łabuniach. Dzięki zaangażowaniu Fundacja DKMS zorganizowała wiele akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Ostatnie akcje dedykowane Weronice i Łukaszowi przyniosły szansę na życie już 3 pacjentom z całego świata.

Adrian 20 października usłyszał od mamy, że musi wrócić do szpitala i podjąć walkę z nowotworem, którą już wygrał. Miał wtedy zaledwie 3 lata. Teraz Adrian ma 13 lat pamięta leczenie i wie,że czeka go trudna droga powrotu do zdrowia. Adrian dzieli się swoją historią bo wie, że dla innych pacjentów jedyną szansą na wyleczenie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. On sam nie jest zakwalifikowany do przeszczepu. Adrian wraz z rodziną, przyjaciółmi i wszystkimi, którzy trzymają za niego kciuki, apeluje do społeczności Zamościa  i Łabuń o rejestrację do bazy Fundacji DKMS.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *