Drugi dzień „Spotkań z historią” i pierwsze nominacje

Dzisiaj (16 sierpnia) publiczność miała możliwość obejrzenia pierwszych projekcji konkursowych spośród 19, które powalczą o nagrodę „Zamość – Perła Renesansu”.

Dzisiaj widzowie mieli możliwość obejrzenia takich filmów dokumentalnych jak:
-W szumie gwiazd jestem, reż. N. Ziółkowska-Kurczuk
-Błękitna Armia 1917-1919, reż. L. Wiśniewski
-Kazimierz Leski, reż. M. Brama
-Droga do królestwa, reż. Z. Cozac
-Za kratą są zielone drzewa…, reż. M. i R. Kołodziejczykowie.

Kolejne projekcje konkursowe już jutro i pojutrze (17  i 18 sierpnia).

Przypomnijmy, że nagrodę przyzna jury w składzie którego znaleźli się:

– dr Stanisław Królak -kierownik Redakcji Dokumentu i Publicystyki Historycznej TVP Historia. Twórca telewizyjny, redaktor prasowy i telewizyjny, dziennikarz, publicysta.

– Paweł Woldan – scenarzysta i reżyser, autor ponad 60 filmów dokumentalnych i 7 teatrów telewizji. Jest laureatem wielu nagród filmowych. Od 1989 roku współpracuje z Telewizją Polską, dla której wyreżyserował ok. 50 filmów dokumentalnych, m.in. o polskich pisarzach.

– Bronisław Bubiak – producent telewizyjny i filmowy, dziennikarz, reżyser, operator zdjęć, montażysta. Realizował filmy dokumentalne w czasie konfliktów zbrojnych na Bałkanach, w Namibii, na Bliskim Wschodzie. Laureat nagrody Zamość Perła Renesansu 5. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” za film „Ponary – nóż w serce”.

Tymczasem na najlepszy film „Spotkań z historią” mogą również głosować widzowie.  Festiwalowa publiczność poprzez udział w plebiscycie może wyłonić laureata Nagrody Publiczności. Każdy widz, uczestniczący w konkursowym seansie przy wejściu otrzyma kupon z tytułem filmu i skalą ocen od 0 do 6 (najwyższa nota – 6, najniższa nota – 0). Dla najaktywniejszych widzów przewidziano nagrody.

Regulamin plebiscytu Nagrody Publiczności znajdziecie TUTAJ.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *