Czy Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu zmieni się w Akademię Zamojską ?

12 maja w biurze posła Sławomira Zawiślaka odbyła się konferencja prasowa. Tematem spotkania była reaktywacji Akademii Zamojskiej. Poselski projekt ustawy o utworzeniu Akademii Zamojskiej, którego Poseł Sławomir Zawiślak jest wnioskodawcą, trafił pod obrady Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Poseł ma nadzieję, że projekt szybko trafi pod obrady Sejmu RP i zostanie uchwalony, dzięki czemu od 1 września 2021 r. w Zamościu zacznie funkcjonować reaktywowana Akademia Zamojska.

O tym, co to oznacza dla Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu, jaki był przebieg obrad Komisji, kto głosował za a kto przeciw powstaniu Akademii i czy termin 1 września dla reaktywowania Akademii Zamojskiej jest realny, mówił Poseł Sławomir Zawiślak podczas  konferencji prasowej.

 Jako przedstawiciel Społecznego Komitetu w imieniu jego członków, serdecznie dziękuję parlamentarzystom, oraz wszystkim tym, którzy licznie wsparli działania ukierunkowane na powrót Akademii Zamojskiej do Zamościa. Czekamy na głosowanie w Sejmie RP. – podkreślił Poseł Sławomir Zawiślak

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.