CKF Stylowy: nowe ekrany, system 3D oraz trójwymiarowe okulary na własność

stylowy-logo

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu od 15 lipca 2016 wprowadza nowoczesną technologię obrazu 3D – system DepthQ, zapewniający wyjątkowe wrażenia podczas oglądania filmów w trójwymiarze. W zamojskim kinie zostaną wymienione także ekrany. Nowe, srebrne, pozwolą na wyświetlanie ostrych, precyzyjnych obrazów z minimalnym efektem powidoku. Dzięki nim oraz systemowi DepthQ obraz staje się jaśniejszy i jeszcze bardziej wyrazisty. Nowa technologia jest przyjazna środowisku gdyż system wymaga energooszczędnych lamp o mniejszej mocy.

W lepszym odbiorze filmów mają pomóc nowe, osobiste okulary 3D – do wyboru dla dzieci i dla dorosłych. Widzowie nie wypożyczają już ich na jeden seans, a kupują w kinowej kasie lub barze. Kosztują 3 zł i mogą służyć bardzo długo. Wystarczy wziąć je do domu i zabierać je zawsze ze sobą wybierając się do kina na film 3D. Można z nich korzystać przy kolejnych seansach, bez konieczności ponownego ich zakupu.

Innowacja technologiczna w CKF Stylowy to przede wszystkim nacisk położony na jeszcze lepszy niż do tej pory odbiór filmów. Pierwsze seanse 3D z wykorzystaniem DepthQ odbędą się zamojskim kinie już 15 lipca. Wśród propozycji repertuarowych w trójwymiarze są m.in.: „Ghostbusters. Pogromcy duchów” od 15 lipca oraz „Star Trek: W nieznane” od 22 lipcai „Epoko lodowcowa. Mocne uderzenie” od 29 lipca.

Wymianę ekranów kinowych oraz systemu DepthQ sfinansowano z dotacji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz ze środków własnych Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.