“Chleb z nieba” i „Uczciwy człowiek” na Sacrofilmie

„Dobiega końca 24. Sacrofilm. Dzisiaj (13 marca) czyli przedostatniego dnia festiwalu organizatorzy przygotowali rekolekcje filmowe dla młodzieży z projekcją filmu „Chleb z nieba” przed którym prelekcję wygłosił ks. prof. Marek Lis.

„Chleb z nieba” to włoski komediodramat, opowiadający niezwykłą przygodę dwojga bezdomnych. Lilli i Annibale mieszkają w Mediolanie, choć “mieszkają” to niekoniecznie właściwe określenie. Są bezdomni. W Wigilię znajdują w śmietniku niemowlę. Para zabiera je do najbliższego szpitala, ale tam czeka ich nie lada niespodzianka. Ani lekarze, ani pielęgniarki… nie widzą dziecka! Czemu jedni je widzą, a inni nie? Co trzeba zrobić, by zobaczyć dziecko? Jak rozwikłać tę zagadkę? Komedia, która nie tylko bawi, ale też głęboko dotyka serc widzów. Nie będzie nikogo, kto po seansie nie zada sobie pytania: czy mnie byłoby dane zobaczyć to dziecko?

Wśród wydarzeń znalazł się dzisiaj także wykład „O nadziei w islamie”, który wygłosił mufti Nedal Abu Tabaq.

Wykład niejako wprowadził widzów w przygotowaną dla nich projekcję, poprzedzoną prelekcją ks. prof. Marka Lisa, o tytule „Uczciwy człowiek”.

Bohaterem tego irańskiego dramatu jest Reza, który mieszka na wsi z żoną i synem, wiodąc spokojne życie hodowcy ryb słodkowodnych. Niestety, duża prywatna firma powiązana z rządem zmusza mężczyznę do zaprzestania swojej drobnej działalności. Reza ma wybór likwiduje mikroprzedsiębiorstwo albo przyłącza się do korporacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.