Bicie rekordu Polski z zespołem VOX w GALERII twierdza w Zamościu 13 .06.2014

W dniu 13.06.2014 r. w Zamościu miało miejsce niecodzienne wydarzenie muzyczne. Szkoła Muzyczna Yamaha w Zamościu zorganizowała kolejny rekord Polski.
Stało się to za sprawą perkusistów, którzy już po raz trzeci zebrali się w Galerii Twierdza by wspólnie muzykować!!! W tym roku Perkusyjnemu Rekordowi Polski, bo impreza ta doczekała się już oficjalnej nazwy i logotypu towarzyszyło wiele atrakcji i nowinek związanych z tym przedsięwzięciem.
Pierwszą i główną atrakcją był występ naszego rodzimego zespołu VOX z którym 60 perkusistów ustanowiło nowy rekord Polski w kategorii: zespół grający z największą sekcją perkusyjną!
Kolejną innowacją było granie aż trzech utworów: SONG 4 z programu perkusyjnego Szkoły Yamaha, BANANOWY SONG – zespołu VOX oraz WE ARE THE CHAMPIONS – QUEEN, którym wszyscy wykonawcy przypieczętowali tegoroczny rekord. Następną atrakcją była parada perkusyjna, która wyruszyła kilka minut po 16-ej z Rynku Wielkiego. W paradzie wzięli udział uczniowie zamojskiej i tarnobrzeskiej Szkoły Muzycznej Yamaha oraz perkusiści indywidualni. Niespodzianką od władz miasta była asysta zamojskiej Policji, która zadbała o bezpieczeństwo całej parady a jednocześnie umożliwiła przemarsz głównymi
ulicami miasta. Maszerującym i grającym perkusistom towarzyszyli także: Straż Miejska, Kresowe Bractwo Motocyklowe “Biały Kruk” i Zamojska Grupa Motocyklowa a także rodziny.

A teraz kilka faktów:
organizator: Szkoła Muzyczna Yamaha w Zamościu
koordynator i pomysłodawca rekordu: PIOTR WYSZYŃSKI

W rekordzie wzięło udział 60 perkusistów i zespół VOX
najmłodszy uczestnik rekordu: MICHAŁ MAGRYTA (l.7)
najstarszy: DARIUSZ KUŁAJ (l.51)
główne nagrody w drodze losowania wygrali:
PAWEŁ TATARKA (W-WA) – zestaw blach MEINL HCS
KACPER PASTUSZAK (KRASNYSTAW) – CRASH CUSTOM 16” SOULTONE

Z poważaniem,
Marta i Piotr Wyszyńscy
Szkoła Muzyczna Yamaha Zamość
ul. Namysłowskiego 8

Zapraszamy do Galerii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *