Balony nad Twierdzą Zamojską – 2 sierpnia 2015

Balony nad Twierdzą – to hasło imprezy, która 2 sierpnia odbyła się na Rynku Wielkim w Zamościu. Poza startem balonów na ogrzane powietrze o godzinie 17.30 odbyła się również akcja Żyj z pompą!, która ma za zadanie zmienić sposób postrzegania osób chorych na mózgowe porażenie dziecięce.

Maria Król, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu, współorganizator kampanii Żyj z pompą! – mówi ‘ przez takie działania pragniemy zwrócić uwagę na istnienie barier społecznych, które utrudniają osobom z MPD pełny udział w życiu społecznym.W akcję włączył się również prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Akcja Żyj z pompą! ma na celu popularyzację wiedzy o pompach baklofenowych, które łagodzą objawy nadmiernego, często bardzo bolesnego napięcia mięśni u chorych.

Balony nad Twierdzą

O godz. 20 na scenie wystąpili Tallib & Sztoss. To bracia, wykonawcy z kręgu muzyki reggae, dancehallu i hip-hopu, przedstawiciele lubelskiej sceny muzycznej. Kilka dni temu na stronach radia Eska napisano, że nowy klip Talliba – „Do końca” – ma szansę na tytuł najbardziej wakacyjnego nagrania 2015 roku. Promuje on drugi album wokalisty, „Twoje miejsce, Twój czas”, który ukaże się 22 sierpnia nakładem Sony Music.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.