Andrzej Wnuk nowym prezydentem Zamościa – zaprzysiężenie, 09.12.2014 r.

09 grudnia, we wtorek Andrzej Wnuk – wybrany 30 listopada na nowego prezydenta Zamościa – oficjalnie objął swoje stanowisko. Zaprzysiężenie odbyło się podczas sesji Rady Miasta.  Zanim doszło do ślubowania swoje przemówienie wygłosił były już prezydent Zamościa – Marcin Zamoyski.

Marcin Zamoyski w swoim przemówieniu skupił się nie tyle na podsumowaniu sukcesów, jakie udało mu się osiągnąć podczas 12 lat owocnej prezydentury, co na okazaniu niepokoju spowodowanego podziałami politycznymi, które przeniosły się na arenę miasta. Po mocnych słowach krytyki obecnej polityki Marcin Zamoyski opuścił salę Consulatus, nie czekając na akt zaprzysiężenia nowego prezydenta.

Z kolei Andrzej Wnuk w swoim wystąpieniu podziękował honorowemu komitetowi wyborczemu za wsparcie i wygłosił pełną superlatyw mowę na temat nadchodzących perspektyw dla rozwoju Zamościa. Nowy prezydent podkreślił, że nadszedł czas na to, by zamieniać w czyny obietnice składane przed wyborami. On również nawiązał do coraz silniej obserwowanych podziałów politycznych, starając się od nich odciąć. W swoich słowach podziękował Marcinowi Zamoyskiemu za jego liczne zasługi, sugerując, że należy przyznać mu zasłużony tytuł Honorowego Obywatela Zamościa oraz Honorowego Prezydenta Miasta Zamość.  Na koniec Andrzej Wnuk wymienił krótko najważniejsze ze swoich pomysłów służących rozwojowi miasta i raz jeszcze zaapelował o to, by unieść się ponad podziałami dla dobra Zamościa.

Zapraszamy na fotorelację z zaprzysiężenia nowego prezydenta Zamościa – Andrzeja Wnuka.

Redakcja: Monika Mikołajewicz
fotorelacja: Janek Cios 
fotorelacja Mirosław Chmiel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.