Aktywne przejście na Wojska Polskiego

Przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego z ul. Wybickiego trwają prace związane z montażem aktywnego oznakowania przejścia dla pieszych.

Prowadzi je Karol Bździuch, który jest również autorem montowanego rozwiązania, a jego firma Mechatronik w całości pokryje koszt instalacji wraz z montażem. Przejście zostanie wykonane w ramach testów w rzeczywistych warunkach drogowych projektu firmy z jakim firma chce wejść na rynek.

Przejście to będzie wyposażone, oprócz żółtych migających lamp przy znaku D-6 “przejście dla pieszych”, również w 18 punktów świetlnych umieszczonych w poprzek jezdni po obu stronach przejścia. Dodatkowo z głośników będą emitowane ostrzeżenia dla pieszych a całe przejście będzie monitorowane. Całość zasilana jest z panelu fotowoltaicznego przez energią słoneczną.

Będzie to najnowocześniejsze przejście w Zamościu.

Warto wspomnieć, że niedawno doznakowano cztery przejścia dla pieszych w okolicach placówek oświatowych w ramach programu Bezpieczna Droga Do Szkoły dofinansowanego ze środków Fundacji Orlen Dar Serca. Poprawa bezpieczeństwa na zamojskich przejściach realizowana jest od dłuższego czasu – pierwsze aktywne przejście w Zamościu powstało w grudniu 2015 roku.

(inf. UM Zamość)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.