Air Show Gmina Zamość 2016

16 lipca, z okazji 40-lecia Aeroklubu Ziemi Zamojskiej, na lotnisku w Mokrem odbyło się wspaniałe widowisko z dużą dawką adrenaliny – Air Show Gmina Zamość 2016.

Fani lotnictwa i nie tylko, także wszyscy zebrani goście i uczestnicy mogli podziwiać pokazy podniebnych akrobatów, lotnicze i spadochronowe w wykonaniu czołówki polskiego lotnictwa. Nie zabrakło też pięknych maszyn, samolotów cywilnych, wojskowych oraz zabytkowych. Podczas konferencji prasowej dowiedzieliśmy się, że w przeciągu dwóch lat powinien powstać betonowy pas startowy.

Gośćmi pikniku byli m.in. Grupa Akrobacyjna Żelazny, Zespół akrobacyjny – Biało-Czerwone Iskry oraz Artur Kielak, mistrz Polski w akrobacji samolotowej, wielokrotny medalista i aktualny wicemistrz Wielkiej Brytanii w akrobacji samolotowej w klasie Unlimited, zdobywca srebrnego medalu i tytułu wicemistrza świata Światowych Igrzysk Lotniczych w Dubaju.

Na zakończenie podniebnych niespodzianek odbył się koncert zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz. Ta legendarna formacja obchodzi 25-lecie istnienia. W tym roku zespół wygrał Premiery na festiwalu w Opolu. Zdobył też szereg nagród specjalnych.

Wydarzeniu patronuje Wójt Gminy Zamość.
Sponsor Główny: Perła – Browary Lubelskie S.A.

Fotorelacja Janek Cios

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.