99. rocznica bitwy pod Komarowem – zaproszenie

Dzisiaj (20 sierpnia) w sali konferencyjnej Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu przy ul. Partyzantów 3 odbyła się konferencja prasowa dotycząca programu głównych obchodów 99. Rocznicy Bitwy pod Komarowem – Komarowska Potrzeba 2019 przypadających w dniach 24 i 25 sierpnia oraz informacji na temat wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Pomnika Kawalerii i Artylerii Konnej w Wolicy Śniatyckiej pod Komarowem.

O wszystkich ciekawych informacjach możemy obejrzeć TUTAJ

Konferencja prasowa dotycząca 99. rocznicy bitwy pod Komarowem oraz budowy Pomnika Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej

Opublikowany przez Życie Zamościa Wtorek, 20 sierpnia 2019

Wielkimi krokami zbliża się kolejna rocznica Bitwy pod Komarowem, kolejne manewry kawalerii a tym samym kolejne wyzwania, okazja do nauki i zweryfikowania swoich umiejętności. Staramy się, aby zadania stawiane przed Wami, co roku były inne i wymagały od Was nieszablonowego myślenia. Ten rok, pod tym względem nie będzie inny. Na pewno jednak uda nam się Was zaskoczyć przebiegiem manewrów, bowiem przeniesiemy się do roku 1939, aby odtworzyć działania kawalerii, która 80 lat temu znów skoncentrowała w naszym rejonie pokaźne siły…

Kolejne działania to znane Wam już współdziałanie z Wojskiem Polskim. Jest to kierunek dla nas ważny i staramy się, aby ta współpraca rozwijała się i dawała obu stronom wiele satysfakcji. 

Jak co roku, musimy jednak pamiętać po co przyjeżdżamy w TO miejsce, dlaczego pokonujemy setki kilometrów. chcemy pamiętać o naszych poprzednikach, którzy w tym miejscu ponieśli ofiarę krwi i życia. Dlatego przypominamy o godnym zachowaniu, bezpieczeństwie i unikaniu brawury. Do zobaczenia na komarowskich polach! 

Sztab Komarowskiej Potrzeby

W ww. konferencji udział wzięli: Prezes Zarządu Stowarzyszenia “Bitwa pod Komarowem” Tomasz Dudek,  Prezes ŚZŻAK Okręg Zamość, Poseł Sławomir Zawiślak, Starosta Zamojski Stanisław Grześko oraz Przedstawiciel Wojewody Lubelskiego, Dyrektor Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu Sebastian Paul.

O budowie pomnika Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej informacje dostępne sąTUTAJ

Szczegółowy program obchodów tegorocznej rocznicy na plakacie poniżej:

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *