8 sierpnia 2013 r.Międzynarodowy Festiwal Fotograficzny – WSCHODNIA 2013

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Fotograficzny Wschodnia. To druga edycja przedsięwzięcia. W tegorocznym programie znalazły się spotkania autorskie i aż 6 wystaw otwartych w trzy dni.

– Siła naszego projektu tkwi w jego wielowątkowości. Akcenty często rozkładają się w przeciwnych biegunach. Wschodnia bowiem to coś obok czego nie można przejść obojętnie. To miejsce bardzo wyraźne, które w całości albo w swoich elementach kocha się bądź nienawidzi. Miejsce spokojne i urzekające, wzruszające, ale też irytujące. Miejsce, które nie pozostaje bez echa, zostawia po sobie wyraźny ślad nie tylko u przybyszy, ale również wśród swoich mieszkańców – piszą o przedsięwzięciu organizatorzy.

Trzydniowa impreza rozpoczęła się w czwartek (8 sierpnia). O godzinie 17:00, w Galerii Fotografii Ratusz otwarta została wystawa Doroty Awiorko-Klimek pt. “Fotografia prasowa”. Pół godziny później odbył się wernisaż plenerowej wystawy zbiorowej członków ZTF-u pt. “Wschodnia” – to na Rynku Solnym. O 18.00 odbyło się spotkanie autorskie z Dorotą Awiorko-Klimek w restauracji Corner Pub.

Dzień później impreza przeniesie się do Książnicy Zamojskiej. O godzinie 16:00 zaplanowano wernisaż wystawy Marka Maliszewskiego pt. “W połowie drogi” oraz spotkanie z przedstawicielami fundacji Ocalenie. Wieczorem “Wschodnia” pojawi się na Rynku Wielkim, gdzie o godzinie 19:00 otwarta zostanie wystawa plenerowa Mishy Domozhilova pt. “Jestem Rosjaninem”. 15 minut później, na Rynku Wodnym zaprezentowana będzie ekspozycja “7km – pole cudów” Kirilla Golovchenki.

W sobotę (10 sierpnia), w Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” odbędzie się otwarcie wystawy kijowskiego fotoklubu 9×12 zatytułowanej “Niedaleko na wschodzie”. Początek o godzinie 16:00.

Wschodnia 2013 jest drugą odsłoną projektu Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. Pierwsza odbyła się w ubiegłym roku i miała postać plenerowej wystawy fotografii.

Autorzy prac na Rynku Solnym ; Andrzej Pogudz , Wojciech Kapuściński , Piotr Komajda , Janek Cios , Marek Ryś , Magdalena Baran , Dariusz Szopa , Rafał Maśny , Tadeusz Mierzwa , Wojtek Lembryk , Waldemar Siatka .

info.ZTF.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *