41 ZLT – Wilko. Letnisko

DSC_2638
WILKO. LETNISKO – Szkoła Aktorska Haliny i Jana Machulskich w Warszawie.
7 lipca 2016 r. o godz. 20:30 w Zamojskim Domu Kultury
„Wilko. Letnisko” na podstawie opowiadania „Panny z Wilka” Jarosława Iwaszkiewicza
reżyseria: Mateusz Olszewski
scenografia: Stefania Katarzyna Dębska
choreografia: Iga Dzięgielewska
występują:
Jagoda Małyszek, Milena Brzyska, Anna Gadzała, Agata Kucharska, Monika Łabendowicz, Aleksandra Roszkiewicz, Grzegorz Mroziński (II rok), Agata Darnowska (III rok).
„Wilko. Letnisko” jest spektaklem dyplomowym słuchaczy III roku w reżyserii Mateusza Olszewskiego. To wachlarz sześciu barwnych kobiet, które wszystkie swoje nadzieje na zmianę życia wiążą z powrotem jednego mężczyzny. To próba przełamania czasu, przywrócenia dawnych marzeń i zrealizowania ich w zmienionej rzeczywistości po transformacji. To dzika walka o samca, wychodząca zza zasłony konwenansu. To wreszcie szalona podróż w środku zimy w sam środek gorącego lata, inspirowana opowiadaniem Panny z Wilka Jarosława Iwaszkiewicza.

Zespół młodych twórców sięga po zmysłowe opowiadanie polskiego autora aby obudzić ukryte pragnienie zmiany, dotknąć nienasycenia, które drzemie pod płaszczem „dobrego, spokojnego życia”. Marzenia o dzikiej miłości, o wyjeździe na zachód, o karierze, o rodzinie skumulowane w jednym miejscu tworzą prawdziwą emocjonalną bombę. Dla młodych aktorów była to także pierwsza szansa zaprezentowania się szerszej publiczności.

Fotorelacja Mirosław Chmiel

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *