28 marca 2014 r. 400 lat później – wystawa fotografii Tadeusza Mierzwy.

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Centrum Kultury Filmowej Stylowy zaprosiło  na uroczyste otwarcie wystawy fotografii Tadeusza Mierzwy pt. 400 lat później.
Wernisaż odbył się w piątek (28 marca 2014 roku) o godzinie 17:00 w Galerii Stylowy!

Szymon Szymonowic ostatnie lata swojego życia spędził w Czernięcinie. To tutaj napisał dzieło swojego życia – „Sielanki”. Ich pierwsze wydanie ukazało się w 1614 roku. To w
„Sielankach”opisywał piękno krajobrazu miejsca w którym żył, pracował, tworzył…
Wystawa, przedstawiająca współczesny pejzaż tej samej okolicy, jest próbą nawiązania dyskusji na temat, jak bardzo człowiek zmienia swoje otoczenie i czy są jeszcze miejsca, które mogłyby inspirować współczesnych poetów.

___

Tadeusz Mierzwa – od 2004 roku członek Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jest jednym z najbardziej zaangażowanych miłośników fotografii w stowarzyszeniu. Pasjonat krajobrazu i przyrody, choć interesuje się także portretem. Pomimo wieloletniego już oddania fotografii cyfrowej jest gorącym orędownikiem oglądania fotografii w formie papierowej. Ma na koncie kilka nagród w konkursach fotograficznych oraz udział w wystawach zbiorowych, pokonkursowych i poplenerowych. Jest również autorem kilku indywidualnych wystaw fotograficznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.