27 marca 2014 r. Ogólnopolski Konkurs Zarządzanie Firmą „ JA TITAN 2014”

Sukces uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 i III Liceum Ogólnokształcącego w zarządzaniu firmą .

111 uczniów (43 drużyny) Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Armii Krajowej oraz 24 uczniów (11 drużyn) z III Liceum Ogólnokształcącego im. C.K.Norwida w Zamościu przystąpiło do udziału w programie edukacyjnym Zarządzanie Firmą, który prowadzony był w oparciu o komputerową symulację procesów gospodarczych. Podstawowym celem programu jest umożliwienie zdobycia przez uczniów oraz sprawdzenie ich wiedzy z zakresu mikroekonomii dotyczącej reguł działania firmy produkcyjnej oraz wpływu zjawisk ekonomicznych na efekty działania tych firm.
W trakcie gry uczniowie mieli możliwość przekonania się o przydatności posiadania wiedzy teoretycznej do podejmowania trafnych decyzji gospodarczych, prowadzących drużynę do zwycięstwa w symulowanej konkurencji na rynku tego samego produktu.
W ramach programu edukacyjnego trzy osobowe drużyny uczniów z klas: Technikum Elektronicznego, Elektrycznego, Informatycznego, IV oraz III Liceum Ogólnokształcącego przystąpiły do Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzanie Firmą „ JA TITAN 2014” organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie, który rozpoczął się 6 stycznia 2014r. i trwał do 21 marca 2014r. Rozgrywki finałowe planowane są 9-11 kwietnia 2014r. w Warszawie.
„JA TITAN 2014” to komputerowa symulacja wirtualnych firm konkurujących ze sobą. W trakcie anglojęzycznej gry uczniowie podejmowali decyzje odnośnie wielkości produkcji, ceny sprzedaży, wydatków przeznaczonych na marketing, inwestycje, badania i rozwój oraz na cele charytatywne. Zadaniem firmy było osiągnięcie lepszych wyników od konkurencji w kategorii zysków, sprzedaży i udziału w rynku, dzięki podejmowanym trafnym decyzjom. Gra składała się z IV rund, które przebiegały w różnych warunkach ekonomicznych ( recesja, inflacja, wzrost gospodarczy, równowaga rynkowa).
Do JA TITAN 2014 przystąpiło 1125 drużyn z całej Polski, natomiast do półfinałów zakwalifikowało się już tylko 96 zespołów. Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 do półfinałów zakwalifikowały się aż 3 drużyny, zaś zespół w składzie: Adrian Zając i Artur Fediuk z klasy II – IV Liceum Ogólnokształcącego zajął I miejsce i 28 marca 2014r.będzie walczył w dogrywce o wyjazd do Warszawy na rozgrywki finałowe.
Natomiast II i III miejsce zajęły drużyny z III Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Jakub Kaproń, Jakub Nogas, Patryk Chałas i Grzegorz Kapera z klasy I. Uczniowie ci również 28 marca 2014r. zmierzą się z najlepszymi drużynami w dogrywce.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dogrywce.
Opiekunem uczniów jest nauczyciel podstaw przedsiębiorczości Barbara Świst.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *