27 kwietnia 2014 r. Zamość na Kanonizacji JP II i Jana XXIII.

Kochani – grupa zamojska z Ks. Kapelanem Stanisławem Nazarczukiem miała zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowej chwili dla Polaków, Polski i całego świata – Kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Mamy oficjalnie ogłoszone przez Kościół, że nasz ukochany Papież JP II kochający młodzież, Polskę i Polaków jest Świętym, choć dla wielu dawno był świętym bez tego tytuły. Jadąc na tę uroczystość wstąpiliśmy też po drodze do ,, naszych chłopaków ”na cmentarz w Loreto i Monte Cassino gdzie leżą zabici nasi żołnierze oddający życie za wolność Wasza i naszą.
Nasza grupa i tak miała dużo szczęścia, że mogła oglądać tę uroczystość bezpośrednio na żywo a nie na telebimach w bocznej uliczce. Choć co nie którym udało się wejść na plac Św. Piotra.
Trzeba przyznać, że organizacja wchodzenia na Kanonizację była zorganizowana fatalnie w stosunku do Beatyfikacji i organizatorzy nie stanęli na wysokości zadania. Można powiedzieć, że wchodzenie było na zasadzie wchodzenia tłumu, gdzie bardzo dużo ludzi mdlało ze ścisku bo miejsca było tyle co pod stopami i służby porządkowe wszystkie nie dotrzymały słowa w stosunku do zebranych pielgrzymów a mianowicie mówiły wszystkie, że będą wpuszczali tylko na Via della Conciliazione a okazało się, że wpuszczali z bocznych uliczek co bardzo rozwścieczył zebrany tłum szczególnie wybuchowych Włochów.
Z radością w sercu i ufnością w pomoc JP II udało się dotrzeć szczęśliwie do celu.
W poniedziałek odbyła się msza św. dziękczynna dla Polaków bezpośrednio transmitowana przez telewizję. We mszy również uczestniczył Kardynał Stanisław Dziwisz, który przywitał zebranych Polaków i nasi księża .
Nasz ukochany ks. Tomasz Bomba z parafii w Komarowie, ks. Stanisław Kapelan i ks. Paweł z parafii w Bondrzu.
Mimo zmęczenia bo stania od soboty, i trudu, ale za to szczęśliwi, przekazujący z tego miejsca wszelkie podziękowania i prośby przyniesione w swych sercach, ze łzami w oczach, każdy się cieszył ze spotkania JP II, z Kanonizacji i nawiedzenia grobu JP II.

Zapraszamy na relację

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *