27.09.2013 r. EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W ZAMOŚCIU PO RAZ 4!

Galeria Twierdza w Zamościu i Stowarzyszenie „Projekt Europa” zorganizowała dla uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych Lubelszczyzny Multilingual Ideal City, czyli , IV Europejski Dzień Języków , który odbył się 27 września br. w GALERII TWIERDZA przy ul. Przemysłowej 10 w Zamościu.
Organizacjami współpracującymi była Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji oraz Centrum Informacji Europejskiej Europe Direct.
Celem wydarzenia było propagowanie nauki języków obcych oraz poznania innych krajów i kultur. Na ten dzień organizatorzy zaplanowali dla młodzieży wiele atrakcji, w tym prezentacje ciekawostek językowych połączone z muzycznymi i kulinarnymi niespodziankami. Głównym punktem programu był konkurs, do uczestnictwa, w którym zaproszone były zespoły uczniów, reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa lubelskiego. Co roku z tej okazji Zamość odwiedza gość europejskiego formatu. W tym roku był to Conrado Moreno, prawdopodobnie najbardziej popularny Hiszpan w Polsce – znany m.in. z programu „Europa da się lubić”.
W konkursie mogło uczestniczyć maksymalnie 20 zespołów (po 4 uczniów ze szkoły) wraz z opiekunami.
Na zwycięzców czekały wspaniałe nagrody. Organizatorzy gwarantowali, że żaden z uczestników Europejskiego Dnia Języków nie wyjedzie z Zamościa choćby bez małego upominku.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Lena Kolarska-Bobińska.

Punktacja końcowa,
I miejsce – ZSP nr.3 w Hrubieszowie
II miejsce – I LO Zamość
III miejsce – ZS nr.5 Tyszowce
Gratulujemy.

Zapraszamy na wspomnienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.