25-lecie Szkół Społecznych w Zamościu

Wczoraj (21 czerwca) Zespół Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej obchodził swoje ćwierćwiecze.Uroczysta Gala odbyła się na Rynku Wielkim z udziałem absolwentów, uczniów, przyjaciół Społeczniaka i wszystkich zamościan.

Historia Społeczniaka trwa już 25 lat. W dniu 14 maja 1992 roku na walnym zebraniu Zamojskiego Towarzystwa Oświatowego zostały powołane do życia: I Społeczna Szkoła Podstawowa i I Społeczne Liceum Ogólnokształcące. Uroczysta inauguracja działalności szkół społecznych odbyła się 1 września 1992 roku w siedzibie szkoły przy ulicy Szczebrzeskiej 62 w Zamościu. W pierwszym roku funkcjonowania Szkoły istniały trzy klasy szkoły podstawowej (VI, VII, VIII) w których uczyło się 32 uczniów oraz trzy klasy pierwsze , jedna druga i jedna trzecia liceum liczące łącznie 64 uczniów. Dzisiaj w Społeczniaku uczy się prawie 600 uczniów i pracuje ponad 80 nauczycieli. Wszystkie szkoły osiągają najwyższe wyniki w Zamościu i jedne z najwyższych w Polsce, co jest powodem do dumy zarówno nauczycieli jak uczniów a także rodziców.
Z okazji srebrnego jubileuszu szkoły wszyscy jej pracownicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Ukoronowaniem gali była prapremiera musicalu z udziałem absolwentów i uczniów pod tytułem
„Drogi i manowce- retorespecje”. Relacje ze spektaklu, który był wydarzeniem towarzyszącym 43. Zamojskiego Lata Teatralnego przedstawimy w osobnym reportażu.

Uroczysta Gala 25-lecia zamojskiego Społeczniaka

Uroczysta Gala 25-lecia zamojskiego Społeczniaka.

Opublikowany przez Życie Zamościa Piątek, 22 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *