23. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM – inauguracja

SACROFILM to Kino nastawione na odkrywanie sacrum. W ramach tego przeglądu filmowego, podejmowane są próby nawiązania dialogu między religiami monoteistycznymi – judaizmem, chrześcijaństwem i islamem. Festiwal nie jest skierowany wyłącznie do ludzi wierzących czy związanych z kościołem – jest otwarty dla szerokiej publiczności.

Myślą przewodnią tegorocznej  23. edycji Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”. jest prawda. W tym roku w programie wydarzenia zadebiutuje propozycja filmowa dla najmłodszej widowni „Aureola od Stanisława do Karola”, a także film dla młodzieży „Sprawa Chrystusa”. Wśród zaproszonych gości będą: Krzysztof Zanussi, ks. prof. Marek Lis, Piotr Kotowski, o. Marek Kotyński, Łukasz Kot oraz przedstawiciele festiwali religijnych z Włoch i Francji.

11.02.2018 w niedzielę w Katedrze Zamojskiej o godz.18:00 odbyła się Msza Św. w intencji uczestników i organizatorów Sacrofilmu pod przewodnictwem JE Ks. Bp. Diecezjalnego Mariana Rojka. Kazanie wygłoszone przez Ordynariusza Diecezji dotyczyło właśnie tematu PRAWDY w dzisiejszym zarówno świecie jak i w naszym doczesnym codziennym życiu, czy nasze życie składa się z prawdy ,czy półprawdy a może ta prawda jest nam niewygodna abyśmy byli szczęśliwi. We Mszy św. uczestniczył m.in. dyr.Sacrofilmu ks. Wiesław Mokrzycki.

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *