2 maja 2013r. – Dzień Flagi Narodowej na Rynku Wielkim w Zamościu

2.05.2013 o godz. 1.00 na Rynku Wielkim w Zamościu odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej Rzeczpospolitej Polskiej w asyście kompani reprezentacyjnej 3 brygady zmechanizowanej.

Prezydent Miasta Zamościa – Marcin Zamoyski wręczył flagi narodowe szkole podstawowej nr.2 w Zamościu, gimnazjum nr.5 w Zamościu , III LO w Zamościu, PWSZ w Zamościu oraz Stowarzyszeniu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9 pułku Ułanów Małopolskich.

Ceremonię poprowadził ppłk Marek Kwiecień.

Na zakończenie uroczystości zaśpiewał Akademicki Chór Organum Klubu Inteligencji Katolickiej w Krakowie, Chór Cantata w Niepołomicach i krakowski Zespół Instrumentalny Ricercar pod dyrekcją Bogusława Grzybka.

One thought on “2 maja 2013r. – Dzień Flagi Narodowej na Rynku Wielkim w Zamościu

  • 12 kwietnia 2015 o 19:25
    Permalink

    Dzięki za materiał o Dniu Flagi-to moje ulubione święto.Eksponowanie naszej BIAŁO- CZERWONEJ to zaszczyt i obowiązek każdego POLAKA. Nasza flaga jest bezpartyjna i ponad wszystkimi podziałami w naszym społeczeństwie.Powinna łączyć nas we wspólnym działaniu w czasie pokoju i w walce. Ale o flagę musimy zadbać -to nasz symbol.Jego wygląd świadczy o nas. Cieszmy się ,że mamy prawo eksponować flagę kiedy chcemy, nawet codziennie, ale niech będzie to porządna flaga – czysta, wyprasowana i nie oplątana. Ja mam tzw. DOBRĄ FLAGĘ, która nie oplątuje się i zawsze wygląda SUPER .Kawałek biało-czerwonej szmatki oplątanej na krzywym kiju od szczotki- to nie jest nasz symbol – to karykatura symbolu. Jak powinna wyglądać i pracować ” DOBRA FLAGA “można zobaczyć na filmach na YouTube i Pogotowiu Flagowym.Flaga na maszt,POLACY!!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.