16 marca 2014 r. Konkurs wiedzy o UE pt. Wiedza Biletem do Brukseli,

Wiedza biletem do Brukseli
W lutym br. prof. Zbigniew Zaleski Poseł do Parlamentu Europejskiego ogłosił konkurs wiedzy o Unii Europejskiej ph. Wiedza biletem do Brukseli. Wzięło w nim udział 24 szkoły ponadgimnazjalne z terenu województwa lubelskiego, w tym blisko 300 uczniów.

Konkurs Wiedza biletem do Brukseli wyłonił 24 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy najlepiej poradzili sobie z przygotowanym w Brukseli testem wiedzy o Unii Europejskiej. Test składał się z dwóch części. Część pierwsza składała się z 25 pytań z wiedzy ogólnej nt. historii i struktur UE i była przygotowana w języku polskim, druga część to test w języku obcym (uczniowie mieli do wyboru rozwiązywanie testu w j. niemieckim, angielskim oraz francuskim). Wśród zwycięzców z terenu m. Zamość, powiatu zamojskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego oraz hrubieszowskiego jest Kacper Wojcieszko, uczeń Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Agnieszka Joniec, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu, Magdalena Daniluk uczennica Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu, Justyna Zbirowska uczennica Zespołu Szkół w Horodle oraz Patrycja Pytel z Zespołu Szkół Nr 5 w Tyszowcach.
Dodatkowo za wytężoną pracę z uczniami w podróż udadzą się nauczyciele pan Tomasz Karolczak z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju oraz pani Ewelina Chojnacka-Wikiera z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu.
Wizyta studyjna w Brukseli będzie połączona ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego oraz samej stolicy Unii Europejskiej. Odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia 2014 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.