Koncert „DECALOGUE – Dziesięć Prostych Słów”

12 czerwca na Rynku Wielkim w 18 rocznicę przyjazdu Papieża Jana Pawła II do Zamościa odbył się  Zamojski Dzień Papieski. O 20.00 odbył się niezwykły koncert „DECALOGUE – Dziesięć Prostych Słów”, którego dyrektorem artystycznym jest Marcin Pospieszalski.

Decalogue to muzyczny głos wielu artystów z różnych kontynentów ‒ dziesięć utworów ‒ jedno przesłanie aby przypomnieć współczesnemu człowiekowi o niezmiennych prawach, które ukształtowały naszą cywilizację, kulturę, naszą zbiorową wrażliwość i nasze sumienie.

Jest to dzieło artystów z całego świata. W ramach Dnia Papieskiego Katolickie Radio Zamość chciało wesprzeć ten cel organizując koncert Decalogue na Rynku Wielkim, Wstępem w strefę miejsc siedzących w czasie koncertu, było okazanie zakupu płyty Decalogue. Dochód ze sprzedaży płyt w części przekazywany jest przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie osobom potrzebującym, często ofiarom wojen i konfliktów Wydarzenie wpisało się w obchody Zamojskiego Dnia Papieskiego.

W koncercie wystąpili; Andrzej Lampert, Michael Patrik Kelly, Józef Skrzek, Piotr Łukaszewski, Marcin Spenner, Levi Sakala, LUXTORPEDA, Stan Fortuna of.cap.Darek Malejonek i Maleo Reggae Rockers

Koncert „DECALOGUE – Dziesięć Prostych Słów”, którego dyrektorem artystycznym jest Marcin Pospieszalski będzie emitowany w TVP Lublin 15 czerwca (czwartek) o godz. 19:30.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.