11 grudnia 2013 r.Angelika Kuźniak – „Papusza” , spotkanie autorskie.

11 grudnia 2013 r. o godz. 16.00 Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu zaprosiła na kolejną Zamojską Biesiadę Literacką. Do udziału w spotkaniu zaproszono Angelikę Kuźniak, kulturoznawczynię, reporterkę „Gazety Wyborczej”, pisarkę, trzykrotnie uhonorowaną nagrodą Grand Press, nominowaną do Polsko – Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej.
Angelika Kuźniak jest autorką dwóch książek Marlene oraz Papusza, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Czarne, oraz zbioru reportaży Zły dotyk oraz Cała Polska trzaska. Reportaże Gazety Wyborczej 2001-2004.
Od 2000 roku współpracuje z Gazetą Wyborczą, swoje teksty zamieszcza głównie w Dużym Formacie. Reportaże jej autorstwa ukazywały się poza granicami kraju – w Rumunii, Niemczech, na Węgrzech. Trzykrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press – w 2004 za Mój warszawski szałz Włodzimierzem Nowakiem, w 2008 za Zabijali we mnie Heidi i w 2009 za wywiad z Hertą Muller Przećwiczyłam śmierć.
Podczas spotkania autorka podzieliła się wiedzą na temat bohaterki jej najnowszej książki – Papuszy, cygańskiej poetki Bronisławy Wajs.
Zapraszamy na spotkanie z autorką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *