10 stycznia 2014 r. Otwarcie wystawy fotografii Anny Bedyńskiej – WHITE POWER

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne rozpoczyna rok wystawienniczy z wysokiego C! W Galerii Fotografii Ratusz 10.01.2014 r. o godz. 16.00 odbyło się otwarcie wystawy fotografii Anny Bedyńskiej – laureatki najbardziej prestiżowego konkursu fotograficznego na świecie World Press Photo 2013!. Prezes ZTF Andrzej Pogudz powiedział kilka słów na wstępie o wystawie i jej autorce , która nie mogła przybyć z powodów rodzinnych, za które przeprasza .

WHITE POWER jest projektem dotyczącym szeroko pojętej odmienności. Uświadamia nam, że istnieje mnóstwo odsłon piękna.
„Z okładek i stron magazynów spoglądają na nas twarze osób, które często zostały poddane wielogodzinnym zabiegom upiększania przez makijażystki i stylistyki, potem zdjęcia ulegają jeszcze “idealizacji” w komputerze. Właściwie nie wiadomo czym jest to, na co w efekcie końcowym spoglądamy.

Ann Bedyńska
Jej domeną są reportaże społeczne często odwołujące się do tematów tabu. Fotografowała zarówno bohaterów z pierwszych stron gazet jak i tych, o których świat by się nie dowiedział gdyby nie jej zacięcie i chęć wyciągnięcia w światła jupiterów ludzi, dla których wielki świat jest obcym światem (jak między innymi bohaterowie cyklu White Power).
Fotografka była z aparatem przy porodach, ale i przy umierających. Tworzyła cykle: Rodzić po ludzku, Umierać po ludzku, czy Dzieciaki do domu, które w ramach akcji społecznych Gazety rozpoczynały dyskusje i przełamywały tabu śmierci i narodzin. “Trudne” tematy to jej specjalność. W centrum jej zainteresowań jest zawsze człowiek, do którego podchodzi z wielką uwagą i szacunkiem.
Ma na koncie wiele prestiżowych nagród – m.in. World Press Photo 2013, główną nagrodę Grand Press Photo 2005, nagrodę National Geographic czy nagrodę specjalną “Warto być razem” w konkursie BZ WBK Foto. Dwukrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i laureatka Dorocznej Nagrody Ministra Kultury.
info ZTF

Zapraszamy do galerii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *