Butelki dla noworodków — czym różnią się od siebie?

Butelki dla noworodków — czym różnią się od siebie?

Na rynku dostępnych mamy wiele rodzajów butelek do karmienia noworodków. Przymierzając się do zakupu warto wiedzieć czym, różnią się poszczególne z nich, aby móc wybrać dopasowaną do własnych potrzeb.

Podział butelek dla noworodków ze względu na tworzywo

Z uwagi na możliwość stłuczenia, a co za tym idzie bezpieczeństwo dzieci, większość dostępnych na rynku butelek, powstaje z tworzyw sztucznych. Zalety tego typu tworzywa to też lekkość i wytrzymałość. Nie musimy też obawiać się o szkodliwe substancje w składzie. Produktu dedykowane dzieciom są poddawane ścisłym restrykcją i muszą uzyskać stosowane certyfikaty. Normy europejskie regulują dopuszczalną ilość substancji szkodliwych. Na rynku, choć rzadko dostępne są też butelki szklane. Najczęściej decydują się na nie osoby życzące w nurcie eko. Trzeba jednak pamiętać, że łatwo mogą ulec stłuczeniu, co w pobliżu oczu niemowlaka może mieć opłakane skutki.

Podział butelek ze względu na rozmiar

Producenci butelek dla niemowląt stawiają też na różnorodność dostępnych rozmiarów. Tu preferencje zakupowe mogą różnić się w zależności od przeznaczenia. Małe i wąskie modele zajmują mniej miejsca np. w torbie czy szafce i można je łatwością zabrać w podróż czy na spacer. Butelki z szerokim otworem są za to łatwiejsze w utrzymaniu czystości, z uwagi na prosty dostęp do wnętrza butelki. Rozmiar butelki możemy też dopasować do wieku dziecka, dla noworodków dedykowane są te najmniejsze rozmiary.

Innowacyjne butelki na naturalne mleko

Ciekawostką na rynku akcesoriów dziecięcych mogą być specjalistyczne butelki przeznaczone do podawania odciągniętego pokarmu z piersi matki. Mimo że wyglądem przypominają standardowe butelki, wyposażone są w specjalne smoczki. Ich zadaniem jest imitacja sposobu uwalniania pokarmu i kształtu prawdziwiej piersi. Smoczek posiada wbudowany specjalny mechanizm, przepuszczający pokarm jedynie w momencie odruchu ssania. Taka butelka może być niezwykle przydatna w trakcie odstawiania malucha od piersi, a jest to moment wyjątkowo stresujący zarówno dla rodziców jak i dziecka. Warto więc możliwe uprościć zmianę dotychczasowych nawyków.

Avent butelki stworzone z myślą o Twoim dziecku

Philip zawojował nowy obszar rynku, wypuszczając butelki dla dzieci, które cieszą się dużym uznaniem wśród rodziców. Firma może pochwalić się dwoma flagowymi produktami. Pierwszy z nich to butelka imitująca naturalne karmienie piersią, czyli Avent Natural 2.0. Drugi to Avent butelki anktykolkowe, zaprojektowane tak, by dziecko połykało mniej powietrza podczas picia z butelki. Użycie tej Avent butelki Anti-colic pomaga w łagodzeniu problemów, takich jak kolka, gazy czy refluks. Smoczek przez cały czas jest pełen mleka, a nie powietrza, więc dziecko nie zasysa go jak w przypadku tradycyjnych butelek, bez względu na kąt nachylenia butelki i położenia niemowlaka.

Pamiętaj, że dokonując wyborów zakupowych mieć na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo swojego dziecka, ale też komfort korzystania z butelki. Wybieraj tylko wysokiej jakości, sprawdzone produkty jak Avent butelki marki Philips.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *