Więcej turystów i widzów

zycie_zamoscia_artykul2-300x169Muzeum Zamojskie i Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w porównaniu z ubiegłym rokiem odnotowały wzrost liczby odwiedzających.

Ekspozycje muzealne od początku tego roku odwiedziło ponad 33 tys. osób. Dla porównania, w roku ubiegłym było to niecałe 30 tys. Poza tym, w imprezach organizowanych przez muzeum uczestniczyło w porównaniu z poprzednimi latami znacznie więcej osób, m.in. w Zamojskiej Nocy Muzeów pod hasłem „Zrewitalizowana twierdza Zamość” – 5,3 tys. osób, w Majówce z Zamojskim Bractwem Rycerskim – ok. 2,5 tys.

Wpływ na wzrost frekwencji miało przede wszystkim udostępnienie w pierwszym kwartale tego roku ekspozycji w oddziale Muzeum Zamojskiego – Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał oraz oferta wystawiennicza we wszystkich obiektach muzealnych.

Również Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zanotowało wzrost. W pierwszym półroczu tego roku w seansach filmowych udział wzięło łącznie 103 399 widzów. Dla porównania, w 2014 zamojskie kino odwiedziło 92078 osób.
W pierwszym półroczu największą popularnością cieszyły się: „Pingwiny z Madagaskaru”, „Pięćdziesiąt twarzy Greya” oraz „Wkręceni 2”. Każdy z wymienionych tytułów uzyskał wynik powyżej 10 tys. widzów.

Info.: Newsletter Zamościa 01/08/2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *