Złoto i brąz Akademickich Mistrzostw Europy!

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu wracają z Włoch ze złotym i dwoma brązowymi medalami Akademickich Mistrzostw Europy w tenisie stołowym.

Pierwszy wywalczony medal zamojskich studentów to brąz turnieju drużynowego. Po wygranych nad drużynami z Niemiec, Włoch i Portugalii, w półfinale zamościanie ulegli reprezentantom Turcji (Mistrzowie Europy), którzy od początku byli wskazywani na faworyta turnieju. Do półfinału rozgrywek weszły dwie polskie uczelnie tj. PWSZ Zamość i Politechnika Rzeszowska. Obie drużyny wracają do Polski z brązowymi medalami.

Na zakończenie turnieju rozegrane zostały deble i mecze indywidualne. Ihor Zavadskyi i Piotr Chodorski zostali Akademickimi Mistrzami Europy w grze podwójnej. W finale debel PWSZ Zamość pokonał rosyjski duet w 4 setach. Ponadto Ihor Zavadskyi wywalczył brązowy medal w turnieju indywidualnym i wraca do Polski z trzema medalami.

– Udział w Akademickich Mistrzostwach Europy był dla nas dużym przeżyciem. Reprezentowaliśmy nie tylko uczelnię, ale także Polskę. Jadąc na Mistrzostwa Europy każdy miał swoje cele i marzenia, ale nikt z nas nie spodziewał się 3 medali w tak silnie obsadzonym turnieju. Chłopcy pokazali po raz kolejny w tym roku, że mają wielkie serca i wielkie możliwości. Ze swojej strony mogę tylko wyrazić wielki szacunek i podziękowania za to, co udało się im osiągnąć w mijającym sezonie.- podsumował mistrzostwa trener Piotr Kostrubiec –  Dziękujemy wszystkim kibicom. Podczas pobytu na mistrzostwach dostawaliśmy dużo wiadomości ze słowami wsparcia oraz gratulacji. Dziękujemy i liczymy na doping w kolejnym sezonie.

Przypomnijmy, że w tym roku zamojscy tenisiści zdobyli tytuł Akademickich Mistrzów Polski, wygrali rozgrywki I ligi i walczyli w barażach o Superligę oraz zdobyli Puchar Europy TT Inter Cup. Drużyna ma także zapewniony udział w przyszłorocznych Akademickich Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Belgradzie.

Reprezentacja PWSZ Zamość wystąpiła w składzie: Piotr Chodorski, Paweł Kozieł, Marcin Litwiniuk, Ihor Zavadskyi. Trenerem zawodników jest Piotr Kostrubiec.

Akademickie Mistrzostwa Europy odbyły się w dniach 15-20 lipca we Włoszech

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *