Zjazd Orszaków w Warszawie

Ostatnie wydarzenia w Polsce i na świecie powodują to, że nasze życie dzieli się teraz na czas przed epidemią koronawirusa i po wybuchu epidemii, kiedy sytuacja zmieniła się diametralnie.

Tym bardziej dziękujemy Bożej Opatrzności za to, że mogliśmy się razem, w bardzo dużej grupie spotkać na VI Orszaku Trzech Króli, na Gali Orszaku Trzech Króli oraz na Ogólnopolskim Zjeździe Orszaków Trzech Króli w Warszawie i na Wieczorze Trzech Króli w Pałacu Prezydenckim. Dzisiaj byłoby to niemożliwe.

Spotkania z kard. Kazimierzem Nyczem i z Parą Prezydencką oraz niezapomniane wrażenia towarzyszyły uczestnikom Ogólnopolskiego Zjazdu Orszaku Trzech Króli oraz II Orszakowemu Forum Młodych.

Obydwa spotkania odbyły się 7 marca br. w Warszawie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Zamościa, który jako jedyny reprezentował naszą diecezję.

Podczas spotkania w Domu Arcybiskupów Warszawskich, pokazywane były m.in. zdjęcia z Orszaku w Zamościu a przedstawicielom Orszaku w Zamościu wręczono dyplom, a także mieli oni okazję zabrać głos, opowiadając o Orszaku w Zamościu. Przedstawiciele Zamościa podziękowali również Pani Jolancie Stachacz, za kilkuletnią współpracę przy organizacji orszaków. Ks. Krzysztof Hawro podziękował w imieniu Zamościa również śpiewająco Pani Jolancie Stachacz, którą zaangażowani w Zamojski Orszak doskonale znają. Spontaniczny śpiew “Zamość kocha Cię, Zamość dziękuje Ci, Zamość zaprasza Cię” wycisnął łzy wzruszenia u Pani Joli i uznanie wśród uczestników Zjazdu. 

Zdjęcia z Orszaku w Zamościu zostały pokazane również w Pałacu Prezydenckim.  Ponadto „zamojski akcent” wybrzmiał podczas oficjalnego spotkania pn. “Wieczór Trzech Króli z Parą Prezydencką”, gdyż koordynator Orszaku Trzech Króli w Zamościu p. Małgorzata Farion została wybrana do wręczenia w imieniu Orszaków z Polski upominków Parze Prezydenckiej. Spotkanie z Parą Prezydencką i uznanie dla idei Orszaku Trzech Króli przekazane organizatorom z Warszawy i całej Polski na długo pozostanie             w pamięci uczestników spotkania. Po oficjalnym części przyszedł czas na miłe rozmowy i wspólne zdjęcia z Parą Prezydencką wszystkich delegacji i uczestników spotkania.

Równolegle do Zjazdu odbyło się II Orszakowe Forum Młodych dla młodzieży z całego kraju. Wzięło w nim udział ponad 80 osób. Młodzież uczestniczyła w grze miejskiej dotyczącej osoby Stefana Kardynała Wyszyńskiego, którego beatyfikację będziemy przeżywali w czerwcu, o czym rozmawiano podczas Zjazdu, bowiem także w tym wydarzeniu weźmie udział Orszakowa rodzina.

Zamojski Orszak reprezentowali: Zofia Penk, Ks. Krzysztof Hawro, Małgorzata Farion.

Ufamy, że kolejna VII edycja Orszaku Trzech Króli przebiegać będzie bez przeszkód.

Zdjęcia – Fundacja OTK W-wa, Ks. Krzysztof Hawro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *