Zderzenie kierującego hulajnogą z samochodem

44-latek kierujący hulajnogą elektryczną po zderzeniu z peugeotem z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Obaj kierujący jechali ulicą Młyńską w Zamościu. Do zderzenia doszło, gdy kierujący peugeotem skręcał w lewo.

Wypadek miał miejsce w Zamościu na ulicy Młyńskiej późnym wieczorem w czwartek. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z ruchu drogowego na podstawie relacji uczestników, śladów i powstałych w pojazdach uszkodzeń wstępnie ustalili jego przebieg. Z ich ustaleń wynika, że kierujący peugeotem jechał w kierunku ulicy Nadrzecznej. Skręcając w lewo na parking zderzył się z jadącym ulicą w przeciwnym kierunku kierującym hulajnogą elektryczną.

Po zderzeniu kierujący hulajnogą 44-latek z Zamościa z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierowcą osobówki był 26-letni mieszkaniec gminy Zamość. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi. Szczegółowy przebieg wypadku ustalają policjanci.

Przypominamy, aby na drodze zachować ostrożność i stosować się do obowiązujących przepisów. Przypominamy również, że kierując hulajnogą elektryczną należy poruszać się ścieżką rowerową. Wyjątkowo, jeśli nie ma drogi dla rowerów, a dozwolona prędkość na jezdni jest wyższa niż 30 km/h – tego typu urządzeniem można jechać chodnikiem. Kierujący hulajnogą jadąc po chodniku zobowiązany jest ustąpić pierwszeństwa pieszym i utrzymywać prędkość zbliżoną do ruchu pieszych. Natomiast na ulicy elektryczne hulajnogi mogą znaleźć się tylko pod warunkiem, gdy obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 30 km/h.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

foto.redakcja

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *