Zbliża się XII kwesta na zamojskim Cmentarzu Parafialnym

Tegoroczna kwesta rozpocznie się tradycyjnie 1 listopada, czyli w Dzień Wszystkich Świętych o godzinie 8.00 rano a zakończy o godzinie 18.00. Weźmie w niej udział około 120 osób w tym harcerze i zuchy. Sztab SKOCP będzie się mieścił w Świetlicy Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy ul. Peowiaków 68A (I Pietro).

Kwestujący zlokalizowani będą w czterech miejscach:

Stanowisko A – przy głównym wejściu (po schodach) na cmentarz od ul. Peowiaków.

Stanowisko B – przy bramie wjazdowej na cmentarz od ul. Peowiaków.

Stanowisko C – przy wejściu bocznym na cmentarz od ul. Przemysłowej.

Stanowisko D – na terenie cmentarza przy Domku Grabarza.

Dotychczas dzięki zgromadzonym środkom udało się wyremontować 27 nagrobków, dwie zabytkowe barokowe kamienne latarnie, oraz zabytkową kamienną ławeczkę. Z funduszy zebranych w 2017 roku zostały wyremontowane dwa nagrobki: Nagrobek Marianny z Winiarskich Godziszewskiej zm. 1913, Nagrobek Godziszewskich z 1892 r., oraz płytę nagrobną Antoniego Ostrowskiego zm. 1908 r. Prace wykonała Pracownia Konserwacji Zabytków M. Filip A. Filip s.c.

Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznej kwesty udało się zebrać  19 407 zł i 90 gr.

Celem Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu który już od 12 lat organizuje zbiórkę  jest ratowanie zabytkowych zniszczonych, rozpadających się i niemających opiekunów nagrobków.

Wyremontowane obiekty ze środków zebranych podczas kwesty w 2017 r. będą zainstalowane na swoich miejscach w poniedziałek, 29 października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *