Zbliża się V Orszak Trzech Króli w Zamościu

Przed nami V Orszak Trzech Króli w Zamościu. Od dzisiaj prezentować będziemy wiadomości, ciekawostki, Organizatorów, Partnerów, Sponsorów, Szkoły biorące udział, biogramy głównych postaci oraz najważniejsze informacje! Ruszamy z V edycją Orszaku Trzech Króli w Zamościu!

“ODNOWI OBLICZE ZIEMI” 40. lat temu w Warszawie, podczas pierwszej Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski, Papież Polak wypowiedział znamienne słowa: “Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!”. Słowa:„ODNOWI OBLICZE ZIEMI”, stały się hasłem OTK 2019. 20. lat temu Papież Polak był na Zamojskiej Ziemi. Podążaliśmy na spotkanie z Nim, a teraz wrócimy do nauczania i tego spotkania. Zdjęcia Pan Jerzy Michalski.

Największe jasełka uliczne na świecie pod hasłem w 2019 roku “ODNOWI OBLICZE ZIEMI” nawiązującym do pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. W Zamościu obchodzić będziemy 20.rocznicę pobytu Papieża Polaka i będziemy wędrować od kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski do stajenki wraz z Jego nauczaniem. Będą sceny biblijne, śpiew kolęd pełnym głosem, a na pięknym Rynku Wielkim w Zamościu oddamy wszyscy za Trzema Królami pokłon Panu Jezusowi. Zapraszamy na zakończeniu Orszaku na grochówkę, gorące napoje przygotowane przez 32 WOG, “szczodraki zamojskie” z Cukierni Smakołyk, “gwiazdki królewskie” z PSS Społem i “kremówki papieski” przygotowane przez Stowarzyszenie 28+ z Gminy Zamość. Patronat honorowy nad V Orszakiem Trzech Króli w Zamościu objęli J.E. Ks. Biskup Marian Rojek, Prezydent Miasta Zamościa Pan Andrzej Wnuk, Wójt Gminy Zamość Pan Ryszard Gliwiński. ( info. Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.