Zamość jako „Samorząd przyjazny energii”

Miasto Zamość zwyciężyło w konkursie „Samorząd przyjazny energii” – edycja 2020 organizowanym przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej.

Konkurs był skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, które w 2019 r. zrealizowały projekty związane m.in. z bezpieczeństwem dostaw energii elektrycznej, ochroną środowiska rozwojem sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych.

W tym roku na uznanie jury zasłużyły: Książ Wielkopolski, Przykona, Siechnice, Żukowo, Zamość oraz Miasto Stołeczne Warszawa – Biuro Infrastruktury.

Jury doceniło Zamość za „ […] sprawną realizację modernizacji systemu oświetlenia ulicznego na terenie miasta poprzez wymianę słupów i opraw oświetlenia ulicznego na nowe w technologii ledowej, przez co zmniejszyło się zużycie energii elektrycznej oraz koszty związane z utrzymaniem oświetlenia na terenie miasta. Władze Miasta realizowały projekty wpływające przede wszystkim na poprawę niskoemisyjności poprzez ograniczanie CO2. Miasto od pięciu lat w ramach działań naprawczych dofinansowuje z własnych środków wymianę starych pieców przez mieszkańców, co wpływa na znaczne zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza”.

Zwycięskie samorządy otrzymały tytuł „Samorząd przyjazny energii”, pamiątkowe statuetki oraz grant w wysokości 15 tys. zł. Współorganizatorami i fundatorami nagród w konkursie były Polskie Sieci Elektroenergetyczne oraz operatorzy systemów dystrybucyjnych – Enea Operator, Energa-Operator, innogy Stoen Operator, PGE Dystrybucja i Tauron Dystrybucja. ( info.UM)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.