Zamość, Budżet Obywatelski – głosowanie rozpoczęte

Już nie tylko za pomocą karty do głosowania, ale również elektronicznie  można oddać swój głos na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego.

Swój głos można oddać wyłącznie na projekt dotyczący osiedla, na którym się zamieszkuje. Każdy z mieszkańców może zdecydować, jaki sposób głosowania wybierze: tradycyjny (na zebraniach osiedlowych z wykorzystaniem papierowej karty do głosowania) lub za pośrednictwem Internetu (w formie elektronicznej karty do głosowania).

Aby oddać swój głos, najpierw należy kliknąć na link https://www.budzet24.pl/umzamoscbo/desktop “Zamojski Budżet Obywatelski” . Internauta zostanie automatycznie “przeniesiony” na stronę do głosowania. Później, należy postępować zgodnie z instrukcjami, które będą się pojawiać.

Zamojski Budżet Obywatelski ma sprawić, że mieszkańcy poczują się bardziej odpowiedzialni i zaangażowani w rozwój swojego osiedla, a w konsekwencji całego miasta.

Od roku 2018 mieszkańcy mogą oddawać swoje głosy przez internet.

Listę zwycięskich projektów poznamy po zweryfikowaniu i podliczeniu wszystkich oddanych głosów. Wyniki zostaną opublikowane na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Zamość.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *