Zamość bez Zamościopedii

Wszystkich, którzy chcieli dzisiaj skorzystać  z bogactwa zasobów jakie kryje w sobie internetowa encyklopedia poświęcona historii Zamościa i ludzi związanych z naszym miastem czekało niesympatyczne zaskoczenie.

Po około sześciu latach funkcjonowania w Internecie twórca Zamościopedii, Andrzej Kędziora na stronie poinformował o zawieszeniu jej działalności. W komunikacie czytamy:

“Tworzę od 30 lat gratis, ale utrzymanie „mechaniki” 6 tysięcy haseł, 12 tys. ilustracji, ponad 20 tys. ciekawostkowych marginaliów, w sumie półtora miliona słów o Zamościu generuje określone koszty ze wzrostem korzystających systematycznie rosnące.

 Zwracałem się do Prezydenta Miasta, do firm, największej medialnej, komputerowo-internetowej, tej największej w ogóle, do uczelni, najstarszego wytwórcy w mieście.  Proponowałem w Zamościopedii ich LOGO.

Była to żenująca, jednostronna korespondencja.  A chodziło  o dzienną kwotę napiwku po dobrym obiedzie, w dobrej restauracji…

Czekam więc na lepsze czasy. Chyba że znajdzie się taka firma, instytucja i Zamościopedia zostanie natychmiast otwarta” .

Miejmy nadzieję,  że nagłośniona sprawa pozwoli wszystkim nadal czerpać wiedzę ze zbiorów byłego dyrektora Archiwum Państwowego w Zamościu i znajdą się osoby chętne wesprzeć tą jedyną w swoim rodzaju inicjatywę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *