Wieści z ZOO

Około 1500 osób odwiedziło zamojskie ZOO w ostatni weekend (08.-09.04.2017). Jest to dobry wynik, pomimo,że sezon turystyczny dopiero się rozpoczyna. W poprzednim sezonie turystycznym ogród zanotował ponad 200 tys. odwiedzin.

Zmienił się wygląd wybiegu dla surykatek. Zwierzęta mają więcej pni i gałęzi do zabawy. Przearanżowane wnętrze ma sprawić, że ich codzienność nie będzie zbyt monotonna (zdjęcie w załączeniu, fot.Łukasz Sułowski). Na wybiegu dla kuców utwardzono podłoże, by po deszczu zwierzęta nie brodziły w błocie.

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną ze zwierzęciem z zamojskiego ZOO. Nadesłano 437 prac, najwięcej od wychowanków przedszkoli. Jury nagrodziło 15 najpiękniejszych, dziecięcych prac, po 5 w każdej kategorii wiekowej, tj. przedszkola, klasy 1-3 oraz 4-6. Wyróżniono 7 prac, przyznano 3 nagrody specjalne. Na kartkach najczęściej pojawiały się m.in. surykatki, kaczki, ryby, motyle, paw, ryś, lew, królik, małpa, żyrafa. Zwycięskie prace zostaną wydrukowane i staną się świątecznymi kartkami, które wraz z życzeniami będą wysłane do innych ogrodów zoologicznych.

Lista zwycięzców znajduje się na stronie www.zoo.zamosc.eu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *