Wicepremier Jacek Sasin z wizytą w Zamościu

Podczas dzisiejszej (12.07.) wizyty rozmawiał z prezydentem miasta Andrzejem Wnukiem  m.in. o współpracy rządu z samorządem, planowanych inwestycjach, obejrzał jak postępują prace przy rewitalizacji największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce.

Zdaniem wicepremiera, Zamość jako miasto niezwykłe wymaga szczególnego zainteresowania i wsparcia rządu:

– “Zamość to nasza wizytówka, perła całej Polski, miasto wpisane na Listę Unesco jako świadek swoich czasów. Cieszę się, że jeden z zabytków, który dotąd nie był przywrócony do dawnej świetności, a udało się na to pozyskać środki, teraz to piękno odzyskuje”- mówił wicepremier Jacek Sasin podczas wizyty w remontowanej świątyni.

Dodał również, że są jeszcze obiekty, które muszą odzyskać swój dawny blask- mowa np. o dawnym pałacu Zamoyskich, który wymaga nie tylko inwestycji, ale i pewnego pomysłu, by stać się kolejną atrakcją Zamościa. Wicepremier zapewnił, że miasto może liczyć na wsparcie rządu i władz centralnych, a władze lokalne nie zostaną same z tak wielkim zadaniem, jakim jest przywrócenie pełnego blasku Zamościa.

– „Rozmawialiśmy nie tylko o rewitalizacji, ale też o wielu ważnych dla nas inwestycjach, na przykład o biurowcu, który buduje w Zamościu Polski Fundusz Rozwoju za pośrednictwem Agencji Rozwoju Przemysłu. Nie udałoby się to bez wsparcia rządu, za co serdecznie dziękujemy- powiedział prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Podczas pobytu w Zamościu wicepremier Jacek Sasin zwiedził zamojską katedrę, przy której trwa remont zabytkowej Infułatki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *