VIII Zamojskie Dyktando

15 marca odbył się finał VIII Zamojskiego Dyktanda organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu i II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu.
Do konkursu zgłosiło się prawie 600 uczniów z powiatu zamojskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, janowskiego i lubaczowskiego. Do finału przystąpiło 51 osób, spośród 57 zakwalifikowanych.

– Wszyscy możecie czuć się zwycięzcami! – mówił do finalistów rektor PWSZ dr hab. Andrzej Samborski. – W dobie Internetu i kulejącej poprawności językowej tworzycie, można powiedzieć, elitę, która pragnie prawidłowo posługiwać się naszym językiem ojczystym i coraz lepiej go poznawać. Wszystkie osoby, które wzięły udział w konkursie zasługują na pochwałę, a nauczycielom przygotowującym podopiecznych do konkursu należą się słowa podziękowania.
– Obawiałam się, jak sobie poradzicie z najnowszymi słowami, ale poradziliście sobie bardzo dobrze – komplementowała finalistów Beata Chmura, dyrektor II LO. – Gratuluję wam świetnych wyników. Już sam wasz udział w konkursie zasługuje na uznanie, ponieważ to dowodzi, że chcecie się doskonalić. Pragnę również podziękować nauczycielom, którzy przygotowali konkurs i pomagali w sprawdzaniu finałowych prac.
W finale VIII Zamojskiego Dyktanda najlepsze okazały się uczennice zamojskich szkół.

Pierwsze miejsce (smartfon LG) zdobyła Magdalena Szamik z III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, miejsce drugie (wieża Philips) – Katarzyna Bednaruk z III LO w Zamościu, miejsce trzecie (dysk Toshiba) zajęła uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu Ewelina Repeć.

Kolejni laureaci konkursu (miejsca 4-10) otrzymali nagrody książkowe:
– Strzelec Karolina – Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju
– Wnuk Agata – Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju
– Chołyst Damian – Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju
– Mielnik Martyna – Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju
– Stańczak Magdalena – I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu
– Świerzak Marlena – Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju
– Albrecht Edyta – III Liceum Ogólnokształcące w Zamościu

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa w finale VIII Zamojskiego Dyktanda.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *