Uczniowie z Zamościa walczą o awans do finału olimpiady

Znamy już listę dwudziestu szkół z regionu, które awansowały do wojewódzkiego etapu olimpiady pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W marcu uczniowie powalczą o udział w ogólnopolskim finale.

Do szkolnego etapu olimpiady zgłosiło się 34 tys. uczniów z prawie tysiąca szkół w całej Polsce, w tym 1,6 tys. uczniów z województwa lubelskiego. Konkurs zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Projekt daje uczniom wiedzę o prawach i obowiązkach wynikających z ubezpieczeń społecznych – o emeryturach, zasiłkach, prowadzeniu własnej firmy. Zwycięzcy w finale mogą liczyć na indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji na wielu uczelniach i nagrody rzeczowe.

W szkolnym etapie, który odbył się pod koniec listopada, uczniowie zmierzyli się z 20 testowymi pytaniami. Musieli wiedzieć np. w jakim terminie opłaca składki przedsiębiorca, jakie świadczenia można otrzymać z ubezpieczenia chorobowego i jak jest dzielona składka emerytalna. Najlepsi uczniowie z każdej szkoły stworzyli trzyosobowe drużyny. 20 zespołów z najwyższą łączną liczbą punktów zmierzy się ze sobą w wojewódzkim etapie olimpiady. Będzie wśród nich drużyna uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu w składzie Szymon Mańkut, Krystian Pupiec oraz Piotr Ulanicki.

Etap wojewódzki rozstrzygnie się 15 marca. Wtedy dowiemy się, kto awansuje do ogólnopolskiego finału olimpiady o ubezpieczeniach społecznych.

(inf. Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.