Uczeń I LO w Zamościu laureatem ogólnopolskiej olimpiady

Marcin Sokołowski uzyskał tytuł laureata XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922, „O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”, organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Zawody finałowe /poprzedzone dwustopniową rywalizacją/ składały się z dziesięciu konkurencji: broń i barwa, eksponat, malarstwo historyczne, geografia, archiwalia,  literatura i poezja, pieśń, Warszawa na przełomie XIX i XX wieku, trzeba było również wcielić się w rolę przewodnika i zaprezentować wybrane stołeczne pomniki historii przed innymi zawodnikami i komisją olimpiady.

Odrębnym zadaniem było napisanie pracy na temat losów przodków podczas działań wojennych związanych z odzyskaniem przez Polskę wolności. Marcin uzyskał maksymalną ilość punktów w konkurencjach archiwalia, eksponat i oprowadzanie i zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej oraz tytuł laureata olimpiady. Dyplom odebrał z rąk Ministra Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Pana Jana Kasprzyka. ( Magdalena Podolak )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.