Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

W dniach od 21 do 27 lutego 2022 roku z inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości ogłoszono kolejny już „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Celem akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwami. Do tej akcji jak co roku włączyli się również zamojscy policjanci.

W dniach od 21 do 27 lutego 2022 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu w godzinach 7.30-15.30 dyżurować będą funkcjonariusze, do których zadań należeć będzie informowanie osób zainteresowanych o prawach osób pokrzywdzonych. Osoby zainteresowane będą mogły również uzyskać informacje o instytucjach, do których można się zwrócić o pomoc w konkretnych przypadkach.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne. W związku z tym czynny udział w tym wydarzeniu biorą sądy, prokuratury, jednostki Policji, a także pomoc w tym zakresie będzie udzielana w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych.

Jeśli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem i potrzebujesz pomocy – zwróć się do takiego podmiotu. Lista adresów wraz z danymi kontaktowymi oraz wykazami dyżurów specjalistów dostępna  na stronie: https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/tydzien-pomocy-osobom-pokrzywdzonym-przestepstwem

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *