„Twarze” – wystawa portretowa Karola Badyny już otwarta w Zamościu!
📍 Galeria Rzeźby prof. Mariana Koniecznego, ul. Łukasińskiego 2B, Zamość 🗓️ 19 lipca – 14 września 2025
🎉 Wystawa „Twarze” oficjalnie rozpoczęta! W sobotę, 19 lipca 2025 roku, odbyło się uroczyste otwarcie niezwykłej wystawy rzeźb portretowych autorstwa prof. Karola Badyny. Wernisaż przyciągnął liczne grono pasjonatów sztuki, mieszkańców Zamościa oraz gości z całej Polski. Wydarzenie zainaugurowali Dyrektor Muzeum Zamojskiego, Anna Cichosz, oraz sam artysta.
🌟 Portrety, które milczą – i mówią wszystko
Ekspozycja „Twarze” to spotkanie z rzeźbą współczesną, w której gest, spojrzenie i wyraz twarzy stanowią o sile przekazu. Wystawa prezentuje kilkanaście portretów stworzonych przez Karola Badynę – ucznia prof. Mariana Koniecznego, którego Galeria Rzeźby gości wystawę.
🎨 Cykl „Mistrz i uczeń”
To kolejna odsłona cyklu ukazującego artystów, których droga twórcza została ukształtowana przez wybitnych pedagogów. Prace Badyny pokazują, jak głęboka może być relacja mistrza i ucznia – nie tylko artystyczna, ale także duchowa.
🦎 „Dama z łasiczką” na Rynku Wielkim
Uzupełnieniem wystawy jest rzeźba inspirowana obrazem Leonarda da Vinci, którą można zobaczyć na Rynku Wielkim w Zamościu. Nowoczesna forma i klasyczna inspiracja tworzą wyjątkowy dialog sztuki z przestrzenią miejską.
👨🎨 O artyście – prof. Karol Badyna Znany z licznych realizacji pomnikowych w Polsce i za granicą, autor ponad trzydziestu aranżacji sakralnych wnętrz oraz rzeźb Ogrodów Biblijnych. Prace Badyny można podziwiać m.in. w Krakowie, Warszawie, Nowym Jorku, Tel Awiwie i Singapurze.
📣 Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki Wystawa potrwa do 14 września 2025 roku. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć portrety, które uchwycają duszę i historię.
/JC Fotografie Sebastian Oliwiak










