Tragiczny pożar w Suchowoli

17 lutego, tuż przed godziną 12 zamojscy strażacy zostali poinformowani o pożarze budynku mieszkalnego usytuowanego w miejscowości Suchowola gm. Adamów.

Z informacji wynikało, że wewnątrz budynku znajduje się osoba. Natychmiast do zdarzenia skierowano dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG Zamość OSP Suchowola i Potoczek oraz zastępcę dowódcy JRG Zamość.

Strażacy napotkali duże trudności w dojeździe do miejsca zdarzenia, budynek nie był usytuowany przy drodze utwardzonej, korzystano z drogi leśnej. Po dojeździe pierwszego zastępu z OSP Suchowola a następnie OSP Potoczek, stwierdzono że pożarem był objęty budynek mieszkalny jednorodzinny murowany, pokryty eternitem, wewnątrz występowało duże zadymienie.

Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych w osłonie prądów wody weszli do wnętrza palącego się budynku, gdzie na końcu przedpokoju odnaleźli nieprzytomnego mężczyznę, którego ewakuowali na zewnątrz budynku. Mężczyźnie udzielono pomocy wykonując zewnętrzny masaż serca. Równolegle z działaniami ratowniczymi prowadzono działania gaśnicze. Następnie na miejsce zdarzenia z pomocą radiowozu policyjnego dojechali ratownicy medyczni, którzy niestety stwierdzili zgon 61 letniego właściciela budynku.
Po ocenie śladów popożarowych przypuszczamy, że prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia. Policja pod nadzorem prokuratury ustala przyczyny i okoliczności tego pożaru.
Spaleniu uległo jedno pomieszczenie wraz z wyposażeniem. Wstępne straty oszacowano na kwotę 30 tys. zł. Działania ratowniczo gaśnicze trwały niespełna 3 godziny.

oficer prasowy
Komendy Miejskiej PSP mł. bryg. Andrzej Szozda

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *