Tour de Pologne zawita do Zamościa

Drugi rok z rzędu kolarski peleton wyścigu Tour de Pologne zawita do Zamościa. Tym razem cykliści uraczą mieszkańców miasta spektakularnym sprinterskim finiszem na ul. Piłsudskiego.

Niemal dwanaście miesięcy temu z Rynku Wielkiego w Zamościu zawodnicy wyruszyli na trasę etapu do Przemyśla. Obserwatorzy zgodnie podkreślali estetyczne walory zamojskiego zespołu staromiejskiego świetnie komponującego się z kolorowym miasteczkiem wyścigowym, a etap z Zamościa do Przemyśla określali mianem „królewskiego”. Kibice połknęli kolarskiego bakcyla i niemal od razu zgłosili potrzebę zorganizowania w Zamościu mety w kolejnych latach. Spełnienie tych życzeń nastąpiło w ekspresowym tempie.

– Bardzo cieszę się, że w 2022 roku możemy zorganizować w Zamościu metę etapu. To są bez wątpienia większe emocje w porównaniu ze startem. Będziemy mogli na własnej skórze poczuć prędkość i dynamikę najlepszych cyklistów na świecie. Z wielką przyjemnością podejmiemy się trudu przygotowania blisko dziewięciokilometrowej pętli ulicami miasta – mówi Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa.

W niedzielę, 31 lipca uczestnicy Tour de Pologne pokonają w sumie 205,6 km. Wyruszą z Chełma, następnie przejadą przez Hrubieszów, Tomaszów, Józefów, Zwierzyniec i Szczebrzeszyn. W Zamościu pojawią się w okolicach godz. 16:00 na ul. Lipskiej. Dwukrotnie okrążą miasto następującymi ulicami: Orląt Lwowskich, Odrodzenia, Wyszyńskiego, Prostą, 11 Listopada, Namysłowskiego, Powiatową, Sikorskiego, Lubelską, Piłsudskiego, Łukasińskiego, Okopową i Żdanowską. Kluczową lokalizacją będzie skrzyżowanie ulic Piłsudskiego i Okrzei. Właśnie tam kolarze zameldują się na mecie etapu, a uroczysta dekoracja zwycięzców odbędzie się na placu przed Klubem Batalionowym o godz. 16:45. Wówczas też rozpocznie się sukcesywne odblokowywanie ulic.

Pętla wyznaczona ulicami miasta będzie całkowicie wyłączona z użytkowania w godz. 15:20 – 17:00. W tym czasie wyjazd z ulic podporządkowanych będzie niemożliwy. Znacznie dłużej, bo w godz. 6:30-21:00 zamknięty będzie odcinek od ul. Lubelskiej (skrzyżowanie z ul. Sikorskiego) do ul. Piłsudskiego (ul. Kilińskiego). Na potrzeby wyścigu zagospodarowane będą także ulice: Wojska Polskiego (parking dla autobusów ekip), Koszary (parking dla samochodów technicznych) oraz Okrzei (parking dla wozów satelitarnych).

Szczegółowy harmonogram organizacyjny przekażemy wkrótce. Jednakże, już teraz bardzo prosimy wziąć pod uwagę powyższe utrudnienia przy planowaniu swoich aktywności w niedzielę, 31 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.