Terytorialsi ćwiczą w swoich Małych Ojczyznach

Blisko 600 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w najbliższy weekend będzie szkolić się w swoich Małych Ojczyznach.

Żołnierze obrony terytorialnej, aby móc w pełni realizować swoją misję, jaką jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności, szkolą się w koszarach, na poligonach, a przede wszystkim w terenie. Organizacja szkoleń w stałych rejonach odpowiedzialności (SRO) możliwa jest dzięki przychylności lokalnych władz, urzędów oraz instytucji, poprzedzona jest uzyskaniem odpowiednich pozwoleń oraz akcją informacyjną.
W najbliższy weekend, w dniach 22-23 lutego br., żołnierze 2 LBOT będą ćwiczyć w kilku lokalizacjach naszego województwa. Ponadto będą realizowane intensywne zajęcia na terenach wojskowych: w Srebrzyszczu koło Chełma, strzelnicy Hubale, strzelnicy garnizonowej w Dęblinie oraz na pasie taktycznym na Majdanku w Lublinie.
W Pszczelej Woli w gminie Strzyżewice w powiecie lubelskim żołnierze 21 batalionu lekkiej piechoty w ramach ćwiczeń zgrywających odbędą zajęcia z taktyki. Będą doskonalić działania w składzie drużyny patrolowej oraz działania żołnierza w marszu ubezpieczonym.
Ważnym elementem szkolenia będzie nauka współdziałania z innymi służbami ratowniczymi w zakresie ewakuacji i poszukiwań osób zaginionych.
Terytorialsi z 24 blp z Chełma również będą ćwiczyć w swoim SRO. W ramach ćwiczeń specjalisty jedna grupa szkoleniowa pojawi się w Korolówce w gminie Włodawa, a w tym samym czasie Terytorialsi z powiatu świdnickiego będą ćwiczyć w gminie Mełgiew oraz w okolicach Piask. Z kolei żołnierze OT z batalionu zamojskiego będą szkolić się we wsi Kunki w gminie Susiec w powiecie tomaszowskim. Będą to ćwiczenia etapu specjalisty z taktyki realizowane w terenie zurbanizowanym.
Podczas wszystkich szkoleń realizowanych w SRO nie będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki i nie wystąpią żadne utrudnienia dla mieszkańców wyżej wymienionych miejscowości.

kpt. Damian STANULA
OFICER PRASOWY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *