Święta – umiarkowanie bezpieczne

Święta Bożego Narodzenia zamojskim strażakom upłynęły umiarkowanie spokojnie. Największy pożar jaki wystąpił w czasie świąt to pożar pustostanu w miejscowości Horyszów w nocy z 25 na 26 grudnia. Drewniany budynek mieszkalny uległ całkowitemu spaleniu.

Wstępnie straty oszacowano na kwotę 30 tys. złotych. Pożar stanowił bezpośrednie zagrożenie dla sąsiedniego budynku mieszkalnego usytuowanego w niewielkiej odległości. Strażacy oprócz gaszenia pożaru, skupili się na prowadzeniu działań w obronie sąsiedniego budynku. W trakcie akcji doszło do zasłabnięcia starszej kobiety mieszkającej w domu obok, której udzielono pomocy medycznej i podano tlen. Na szczęście była to tylko chwilowa niedyspozycja, kobieta nie wymagała hospitalizacji.

Ponadto odnotowano dwa pożary sadzy w kominie (Bortatycze Kolonia – 24.12., Zamość ul. Zamoyskiego – 25.12.), oraz zapalenia się opału składowanego w kuchni budynku mieszkalnego w Zwierzyńcu w dniu 25.12.

W dniu 25 grudnia w Sitańcu dachował samochód osobowy, działania zastępów z JRG Zamość polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ewakuacji dwóch osób zablokowanych w pojeździe oraz udzieleniu pomocy medycznej jednej z osób. W celu ograniczenia możliwości powstania pożaru, odłączono akumulator.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu
mł. bryg. Andrzej Szozda

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *