Studenckie seminarium naukowe “Dzieje oręża polskiego”

“Dzieje oręża polskiego” to tytuł studenckiego seminarium naukowego zorganizowanego przez studentów i wykładowców kierunku bezpieczeństwo narodowe Akademii Zamojskiej.

– Inicjatywa organizacji seminarium wyszła od samych studentów kierunku bezpieczeństwo narodowe. Poświęcone jest one “Dziejom oręża polskiego”, również i dziejom żołnierzy polskich, którzy dzielnie walczyli na wielu frontach. Staraliśmy się przekrojowo pokazać najważniejsze bitwy i wydarzenia, które towarzyszyły historii Polski. Rozpoczęliśmy od wypraw Bolesława Chrobrego, związanych z ziemiami naszego regionu. W 1018 r. Chrobry rozpoczął swój szlak w kierunku Kijowa. Jedna z większych bitew tej wyprawy rozegrała się w miejscowości dziś znanej jako Gródek. Był to jeden z Grodów Czerwieńskich. Tym zwycięstwem Chrobry rozpoczął swój chwalebny szlak bojowy. Nawiązaliśmy także do obrony Twierdzy Zamość, które zajmują ważne miejsce w historii miasta – powiedział dr Ryszard Suduł z Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Zamojskiej, koordynator seminarium.

Podczas seminarium studenci zaprezentowali dziewięć referatów. Na zakończenie seminarium wystąpili przedstawiciele Hrubieszowskiego Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego “Grossus”, którzy przedstawili uczestnikom wydarzenia wystawę artefaktów.

Organizatorami seminarium były: Rada Samorządu Studenckiego AZ i koła naukowe działające w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego AZ –  Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego, Koło Młodego Stratega, Studenckie Koło Stosunków Międzynarodowych, Studenckie Koło Naukowe “Pro Patria”.

Studenckie seminarium naukowe “Dzieje oręża polskiego” odbyło się 11 maja w auli Akademii Zamojskiej przy ul. Zamoyskiego 64. /AZ/

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *