Studenci na strzelnicy

Studenci I roku kierunku bezpieczeństwo narodowe w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu w ramach zajęć z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa przebywali na strzelnicy sportowej za Rotundą w Zamościu.
Podstawowym celem zajęć terenowych było poznanie i nauczenie studentów podstawowych zasad strzelectwa i praktycznego użycia broni palnej. Zajęcia prowadzono pod opieką instruktorów Klubu Strzelectwa Sportowego „VIS” w Zamościu. Po szczegółowym instruktażu bezpieczeństwa, przystąpiono do najważniejszej części zajęć – strzelania z trzech rodzajów broni: pistoletu Glock 17 – 9 mm, karabinka AKS 74U – 5,45 mm i strzelby Mossberg. Tak zróżnicowany rodzaj broni wymagał od strzelających zmiennych technik strzeleckich i dużych umiejętności.
Wyniki zadziwiały instruktorów, jak i samych uczestników strzelania. Odnotowano pierwsze sukcesy strzeleckie, również pierwsze dziesiątki w tarczy.
Przewijały się opinie wśród studentów, że strzelania nie można porównywać z żadnym innym sportem czy zabawą. Niezapomniane wrażenia i satysfakcja wyniku towarzysząca strzelaniu uświadomiły, jak wiele ważnych czynników decyduje o celnie oddanym strzale.
Opiekunami studentów byli nauczyciele akademiccy PWSZ w Zamościu na kierunku bezpieczeństwo narodowe – płk dr Ryszard Suduł, mjr mgr inż. Ryszard Klimaszewski, dr Łukasz Potocki.
Zajęcia odbyły się 25 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *