„Struktury architektury 2” w Stylowym

Fotograf Waldemar Kozub, Galeria Fotografii STYLOWY w Zamościu oraz Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na wystawę fotografii „Struktury architektury 2”. Wystawa dostępna jest miesiącu lipcu 2018 w Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu, ul. Odrodzenia 9.

Jak mówi Waldemar Kozub prezentowane fotografie są zauważeniem układów form wizualno-emocjonalnych w obiektach architektonicznych, zamknięte w kadrach fotograficznych. Nie są to zapisy dokumentujące obiekty architektoniczne. Fotografie nie ujawniają  tożsamości miejsca. Wystawa mieści w sobie wybrane fotografiki z czterech realizowanych cykli: Rytmy, Przestrzeń alternatywna, Sieć morfomatyczna, Zapis intencjonalny.  Zdjęcia, choć pochodzą z różnych cykli, mają wspólne cechy: plastyczną jedność wyrazu struktur i materii, klarowność kompozycji, wyrafinowany kolor i światło.

 

Waldemar  Kozub – urodzony w 1956 roku w Kielcach. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Szermentowskiego w Kielcach. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w pracowniach: prof. Mirosława Piotrowskiego, prof. Krzysztofa Candera, prof. Edmunda Piotrowicza. Dyplom w pracowni malarstwa prof. S. Borysowskiego w 1984 roku. Doktor habilitowany. Od 1986 roku wykładowca akademicki na kieleckich uczelniach: Wyższej Szkole Umiejętności, Uniwersytecie Jana Kochanowskiego, Politechnice Świętokrzyskiej. Twórczość w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki i fotografiki. Autor 41 wystaw indywidualnych. Brał udział w ponad 280 wystawach zbiorowych. Wystawiał m.in.: w Busku-Zdroju, Bitola (Macedonia), Bydgoszczy, Częstochowie, Gdyni, Gorlicach, Gorzowie Wielkopolskim, Greifswald (Niemcy), Juracie, Kaditzsch (Niemcy), Kielcach, Końskich, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Nowym Sączu, Olkuszu, Pepelov (Niemcy), Płocku, Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku, Radomiu, Rzeszowie, Sandomierzu, Tarnowie, Toruniu, Warszawie, Winnicy (Ukraina), Wittstock (Niemcy). Prace plastyczne i fotograficzne w zbiorach muzealnych, galeriach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą (w Niemczech, Macedonii, Norwegii, Kanadzie, USA, Chinach, na Węgrzech). Uczestnik także organizator kilkudziesięciu plenerów artystycznych. Organizator kilkunastu warsztatów malarskich, graficznych i fotograficznych dla dzieci i młodzieży. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski w Kielcach, Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej w Kielcach Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie.

(inf. CKF Stylowy)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.