Strażak uratował życie kobiecie

Starszy ogniomistrz Zbigniew Bylina w czasie wolnym od służby był świadkiem zdarzenia podczas którego zasłabła kobieta (50 lat).

W dniu 27 maja br., kobieta w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedzieliskach, przygotowywała dania na uroczystość rodzinną. Strażak na sygnał syreny alarmowej pojawił się w strażnicy OSP i uzyskał informację od świadków zdarzenia o zasłabnięciu kobiety. Na miejscu świadkowie tego zdarzenia uciskali klatkę piersiową. Strażak niezwłocznie podjął szybkie i skuteczne działania. Po dokonanej wstępnej ocenie u kobiety u której nie stwierdził oznak życia (brak oddechu i tętna), przystąpił do czynności ratowniczych z wykorzystaniem defibrylatora AED do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Kobiecie zostały przywrócone czynności życiowe.

St. ogn. Zbigniew Bylina na co dzień pełni służbę w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Szczebrzeszynie a w czasie wolnym od służby jest członkiem OSP w Niedzieliskach. Zachował się w taki sposób, jak powinien się zachować każdy w sytuacji gdy zagrożone jest zdrowie lub życie ludzkie. Udowodnił, że strażak zawsze nawet w czasie wolnym od służby śpieszy z pomocą.

oficer prasowy
Komendy Miejskiej PSP
w Zamościu
mł. bryg. Marcin Żulewski

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *